Oblężenie klasztoru w Lubiążu 20.08.2011

Kompleksowa obsługa techniczna.

Zorganizowana z wielkim rozmachem przez Stowarzyszenie Lubiąż i Chorągiew Konrada Białego inscenizacja historyczna przyciągnęła do klasztoru, będącego perłą architektury barokowej, ponad pięć tysięcy zwiedzających.
Inscenizacja "Oblężenie zakonu cystersów w Lubiążu" odwołuje się do historii z 1432 roku, kiedy to opactwo zaatakowali husyci z Czech, splądrowali przyklasztorną wioskę i napadli na sam klasztor. Ataki odpierała miejscowa ludność, wspierana mieczami nielicznej drużyny rycerskiej oraz modlitwami samych cystersów.
Oprócz głównej atrakcji, czyli rekonstrukcji natarcia na klasztor, która została podzielona na dwie części - dzienną i nocną, na gości czekały również inne atrakcje takie, jak: pokaz i nauka tańca dawnego, występ zespołu Żywiołak (który w pełni zasługuje na swoją nazwę) oraz Teatru Tancerzy Ognia „Avatar”.

Nie zabrakło też stoisk lokalnych rękodzielników i animacji dla dzieci. Kto wcześniej nie miał okazji zwiedzić wspaniałych sal pocysterskiego zespołu pałacowo-klasztornego, mógł to zrobić w sobotę w towarzystwie przewodnika.

Na potrzeby rekonstrukcji i koncerty zespołów dostarczyliśmy nagłosnienie (ELECTRO VOICE XLC), oświetlenie sceniczne, scenę 9m x 6m oraz 50mb barierek ochronnych.

Kontakt

VIVO

ul. Składowa 4, 64-920 Piła

Tel.: 501 589 300

E-mail: vivo@vivo.net.pl