Noc muzeów w Wałczu 14.05.2011

Realizacja nagłośnienia i oświetlenia oraz montaż podestu scenicznego 6mx6m.

Jest tylko jedna taka noc w roku, kiedy mimo upływających godzin, mimo zachodzącego słońca, mimo niedostępnej pory, tylko jedne drzwi stoją otworem i witają każdego gościa. Te drzwi, to wejście do Muzeum Ziemi Wałeckiej, a ta noc, to Noc Muzeów. Wpisując się w ogólnopolską akcję, wałecka placówka postarała się zająć wieczór mieszkańców miasta w sposób szczególny i niebanalny, co jest bezprecedensowe nie tylko w skali wojewódzkiej.

O godzinie 17:05 na ulicy Pocztowej czas nie tylko się zatrzymał, ale cofnął do lat 20, a może 30. Na ulicę wyjechała parada samochodów zabytkowych, między innymi Ford A, Ford T, Mercedes Gazella i Chrysler Super. Były to czasy, kiedy o samochody dbało się szczególnie, były dowodem luksusu i wyjątkowości, którą mogli poczuć uczestnicy tego wydarzenia.
Kolejnym punktem wieczoru była prelekcja starannie przygotowana przez prawdziwych pasjonatów automobilizmu Mistrza Mechaniki Pojazdowej Jacka Tobolskiego i Szymona Chwaliszewskiego pod tytułem: Czar czterech kółek, czyli historia motoryzacji i polskiej myśli motoryzacyjnych.

Zakończenie imprezy zwiastował, z właściwym wydarzeniu przytupem, spektakl muzyczny „El Tango” w wykonaniu zespołu „La Fonica Quartet” i tancerzy „Milonqueros”. Było to bogate estetycznie widowisko, które przekonało do siebie ostatnich niezdecydowanych.

Nasza firma zapewniła oprawę techniczną tego wydarzenia tj. nagłosnienie - system Mackie Fussion wraz z potrzebnymi peryferiami, oświetlenie oraz scenę na potrzeby tancerzy.

 

Kontakt

VIVO

ul. Składowa 4, 64-920 Piła

Tel.: 501 589 300

E-mail: vivo@vivo.net.pl